T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / PENDİK - Pendik Uluslararası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Rehberlik Etkinliklerimiz

Eyl

Şbt

Ara


Rehberlik Servisimizce organize edilen gezide Yard. Doç. Dr. Zarife Şeyma Altın tarafından verilen DİKAP 4. sınıfların Öğretim Yöntemleri ve Teknikleri dersine katılan öğrencilerimiz üniversite kütüphanesini de inceleme fırsatı buldular. İlahiyat bölümünün tanıtımı Araştırma Görevlileri Sultan Gülşen ve Ali Fikri Yavuz tarafından yapıldı. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Furat tarafından odasında ağırlanan öğrencilerimiz tüm sorularına cevap buldu. Ensar vakfına yapılan ziyaretin ardından öğlen namazı Süleymaniye Camiisinde cemaatle kılınarak gezimiz tamamlandı.

 

Ara


Öğrenme psikolojisi uzmanı Ömer Faruk Öndağ önce 10.sınıf daha sonra 12.sınıf öğrencilerimize Motivasyon konulu seminer verdi. Kendisine teşekkür eder yeni seminer programları için okulumuza bekleriz .

Ara


29 Mayis Universitesi Kurumsal İletisim ve Koordinasyon Müdürü Ali Karabacak ve Rehberlik servisi isbirliginde gerceklestirilen gezide son sinif ve uluslararasi sınıf öğrencilerimiz derslere girerek birebir deneyim kazandilar.Ögretim gorevlisi Yar. Doc. Dr. Nilufer Alimen İngilizce Mütercim -Tercumanlik Bölümü Öğretim gorevlisi ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doc. Kerim Acik Arapca Mütercim-Tercümanlik bölümü öğretim görevlisi Aslihan Nisanci Sosyal Hizmet Bölümünden Yar. doc.Oğuzhan Goksel Siyaset Bilimi Uluslararasi iliskiler bolumu hakkinda öğrencilerimize ayrintili bilgiler verdi sorularini cevapladilar.

Ara

Uluslararası Dünya Engelliler Gününde Anlamlı Program Rehberlik servisimiz ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu program büyük bir ilgiyle izlendi.Duygusal anlarında yaşandığı programın organizesinde emeği geçen Rehberlik Servisimize, A11/F sınıfından İrem Akbaş ,Elif Sena Budak, Elifnur Tak Nursima Öztürk ve A10/E sınıfından Beyza Günaydın ve Elifnur Göçmez ´e teşekkür ediyoruz.                        

Kas

29 Mayıs Üniversitesindeydik...

Ara

11. ve 12. sınıf öğrencilerimizden kariyer basamağını sağlık alanında devam ettirmek isteyenler Okan Üniversitesindeki seminerleri takip etti.Rehber Öğretmenlerimiz eşliğinde Tıp Fakültesi ,Diş Hekimliği Fakültesi dekanları ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulu müdürünün konuşmalarını dinleyen öğrencilerimiz kampüs turu ile programı sonlandırdı.

   

Ara

Herşeyi görebilmen,herşeyi anladığın manasına gelmez diyen NLP uzmanı Fatih Abadi kariyer planlama semineri için öğrencilerimizle biraraya geldi.Verimli ve eğlenceli geçen program için kendisine teşekkür ederiz...

Ara

Rehberlik servisimizin organize ettiği programda Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi hakkında bilgi alan ,anfi sınıf ve atölyeleri gezen öğrencilerimiz Müzik Öğretmenliği bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu mini konsere de katıldılar.

Ara

Marmara üniversitesi hukuk fakültesinde idik...

Ara

Pendik Yunus Emre Kültür Merkezinde, Kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Arslanhan´ın Motivasyon konulu seminerine katılan öğrencilerimiz eğlenerek öğrendiler...

Ara

Rehberlik servisimiz ve Bilgi Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşen seminerde uzman konuğumuz Uğur Göktürk öğrencilerimize lisans ve önlisan bölümleri hakkında bilgi verdi. Öğrencilerimizin sorularının da cevaplandığı program sonunda şanslı öğrencilerimize üniversitenin sürpriz hediyeleri ulaştırıldı...

   

Ara

 Dr. Atilla Kurtuluş Rehberlik servisimizin daveti ile Sayısal 11. Sınıflarımıza yönelik Okulumuzda bilgilendirme yaptılar. Güzel sunumundan dolayı Doktorumuza ve Rehberlik Servisimize teşekkür ederiz.

Ara